Archiwum kategorii: Leczenie i preparaty

Prostata – leczenie naturalne w domu

prostata leczenie

Prostata jest męskim gruczołem, który jest odpowiedzialny za produkowanie większych ilości składników nasienia. Aczkolwiek objawiem chorej prostaty są tak zwane zaburzenia dyzuryczne, które zaburzenia mające związek z oddawaniem moczu. Wiele osób uważa, iż posiadanie prostaty jest czymś groźnym i w związku z tym należy się tego schorzenia wystrzegać. Co więcej, już samo słowo prostata wywołuje u wielu mężczyzn najczarniejsze scenariusze. Aczkolwiek prostata wcale nie musi oznaczać czegoś najgoroszego, bowiem leczenie prostaty w obecnych czasach jest czymś dostępnym.

Badanie prostaty – możliwość czy konieczność?

badanie prostaty

Prostata jest to gruczoł krokowy, występujący tylko u mężczyzn. Narząd ten, znajduje się w okolicy krocza, tuż pod pęcherzem moczowym, w miednicy mniejszej. Pomimo swych niewielkich rozmiarów, prostata spełnia bardzo ważną rolę w życiu płciowym męskim. Produkuje ona substancję, w której zawieszone są plemniki. Ta biała, mętna wydzielina stanowi odżywkę dla komórek plemników oraz nadaje zapach spermie.

Dieta przy prostacie – pełna lista produktów

Dieta przy prostacie

Prostata jest to ważny organ w organizmie każdego mężczyzny. Ma ona wpływ zarówno na życie płodne jak i również życie intymne. Ten gruczoł krokowy jest to narząd, który charakteryzuje się tym, że jego wielkość porównywalna jest do orzecha. Ten męski gruczoł produkuje większość składników nasienia. Niestety, z wiekiem coraz więcej mężczyzn ma problem z prostatą, ulega ona często powiększeniu, co skutkuje problemom z oddawaniem moczu. Z kolei nowotwór tego męskiego gruczołu jest drugim, co do częstości występowania, rakiem złośliwym. Warto wiedzieć, iż nowotwór ten występuje najczęściej u mężczyzn, po 60-tym roku życia. Objawem chorej prostaty jest jej ból, może to świadczyć o zapaleniu tego narządu.

Masz zapalenie prostaty? Nie lekceważ go!

zapalenie prostaty

Może niechętnie się o tym wspomina, ale problemy z prostatą są jednymi z najczęściej występujących chorób u mężczyzn. Często jest to temat wstydliwy i większość osób nie chce o nim wspominać. Tymczasem problem ten dotyczy wielu panów, zarówno młodych, jak i dojrzalszych.

Prostata – leki, które są warte uwagi. Rekomendacje!

Prostata – leki

Przerost prostaty to powszechna dolegliwość u mężczyzn, która polega na namnażaniu się komórek prostaty, w efekcie czego przepływ moczu przez cewkę moczową jest utrudniony. Z tego powodu, aby oddać mocz pęcherz musi bardziej napierać, co później powoduje parcie na mocz nawet przy jego niewielkiej ilości. Skuteczne leki na przerost prostaty pozwolą pozbyć się przykrych objawów, które wywołuje ta dolegliwość.

Lekarz od prostaty – czyli kto?

Lekarz od prostaty

Problemy z oddawaniem moczu, ból – to sygnały, które mogą świadczyć o chorobach prostaty. Jednak wiele z nich nie posiada żadnych objawów przez wiele miesięcy a nawet lat. Dlatego każdy mężczyzna po 40. roku życia powinien regularnie badać prostatę. Powstaje tylko pytanie: jaki lekarz od prostaty powienien być pierwszym wyborem dla przeprowadzenia konkretnej diagnozy?