Archiwum kategorii: Objawy i zapobieganie

Po czym rozpoznać przerost prostaty?

 przerost prostaty

Prostata to gruczoł o niewielkich rozmiarach, którego kształt przypomina kasztan. Gruczoł krokowy znajduje się przed odbytem i bezpośrednio pod pęcherzem, tj. na szczycie cewki moczowej. Jest ważną częścią męskiego układu rozrodczego i spełnia wiele różnych funkcji. W pewnych okolicznościach następuje powiększenie prostaty. Jakiekolwiek czynniki to prowokują, powiększona prostata wymaga natychmiastowego leczenia. Jednak przed przystąpieniem do niego, konieczne jest zbadanie możliwych przyczyn wystąpienia powiększenia prostaty, zapoznanie się z istniejącymi objawami i wybranie najlepszej opcji leczenia. Jak rozpoznać anormalny przerost prostaty? Odpowiedź na to pytanie w artykule!

Masz zapalenie prostaty? Nie lekceważ go!

zapalenie prostaty

Może niechętnie się o tym wspomina, ale problemy z prostatą są jednymi z najczęściej występujących chorób u mężczyzn. Często jest to temat wstydliwy i większość osób nie chce o nim wspominać. Tymczasem problem ten dotyczy wielu panów, zarówno młodych, jak i dojrzalszych.

Prostata – objawy chorego gruczołu krokowego

Prostata – objawy

Prostata, choć jest tylko malutkim gruczołem, może być przyczyną ogromnych problemów. Objawy chorej prostaty są wyjątkowo nieprzyjemne, a przy znacznym przeroście – także bardzo niebezpieczne. Przez lekarzy, choroba prostaty postrzegana jest jako bardzo częsty element postępującego procesu starzenia, zupełnie jak siwienie czy utrata włosów. Nie bez przyczyny – choroby prostaty są wynikiem zmniejszonej produkcji męskich hormonów. Objawy przerostu prostaty są wyjątkowo dokuczliwe, a wynikają z budowy anatomicznej każdego mężczyzny. Przez gruczoł przebiega cewka moczowa, a w wyniku jego przerostu, wyraźnie cierpi tak prozaiczny proces, jakim jest oddawanie moczu. Jednak jakie dokładnie objawy wyróżniamy i dlaczego nie wolno ignorować nawet tych najsubtelniejszych? O tym w artykule!