Prostata – leczenie naturalne w domu

prostata leczenie

Prostata jest męskim gruczołem, który jest odpowiedzialny za produkowanie większych ilości składników nasienia. Aczkolwiek objawiem chorej prostaty są tak zwane zaburzenia dyzuryczne, które zaburzenia mające związek z oddawaniem moczu. Wiele osób uważa, iż posiadanie prostaty jest czymś groźnym i w związku z tym należy się tego schorzenia wystrzegać. Co więcej, już samo słowo prostata wywołuje u wielu mężczyzn najczarniejsze scenariusze. Aczkolwiek prostata wcale nie musi oznaczać czegoś najgoroszego, bowiem leczenie prostaty w obecnych czasach jest czymś dostępnym.


Spis treści artykułu:

Schorzenia prostaty – leczenie i pełna lista produktów, którą można wykorzystać od razu!

Prostata jest odpowiedzialna za produkcję płynu, w którym znajdują się plemniki. Płyn ten znajduje się w męskiej spermie i ma charakterystyczny białawy odcień. Pełni on funkcje odżywcze dla plemników, w ich drodze do kobiecej komórki jajowej. Podczas szczytowania mięśnie gładkie kurczą się, poprzez co dochodzi do ejakujacji.

Leczenie prostaty ziołami

W przerost prostaty leczenie jest bardzo szerokie. Jednakże najbardziej popularne jest na przerost prostaty leczenie naturalne. Bowiem to właśnie przy leczeniu naturalnym nie mamy obaw co do bezpieczeństwa i skuteczności przyjmowanych przez nas substancji, nie musimy się także martwić o skutki uboczne leczenia. Zatem najbardziej popularną, a zarazem najskuteczniejszą metodą leczenia przerostu prostaty jest leczenie prostaty ziołami. W szczególności rośliny obfitujące w bioaktywne roślinne hormony, takie jak fitosterole. Poniżej przedstawiamy listę ziół, które zawierają w sobie skondensowaną ilość wymienionych substancji czynnych.

 • nasiona dyni
 • korzeń pokrzywy
 • kora śliwy afrykańskiej
 • kiełki kukurydzy
 • owoce palmy karłowatej
 • wierzbownica drobnokwiatowa
 • jak również owoce palmy sabałowej

Prostata – leczenie naturalne w domu jest możliwe!

Powszechność fitosteroli warunkuje ich powszechny oraz uniwersalny mechanizm działania. Bowiem fitosterole bardzo dobrze naśladują działanie ludzkich substancji steroidowych. Okazuje się, iż takie naśladownictwo może być zbawienne dla poprawnego zdrowia człowieka, a w szczególności jeżeli chodzi o leczenie prostaty domowym sposobem. Prostata leczenie naturalne to także odpowiednie odżywianie się, posiłki bowiem powinny być bogate w witaminy, w szczególności w witaminę E.

Przerost prostaty – leczenie palmą sabałową

Wedle informacji dostarczonych przez PoradnikiZdrowie – jeżeli chodzi o palmę sabałową to śmiało można stwierdzić, iż skutecznie hamuje ona rozrost prostaty, jak również w odpowiedni sposób poprawia przepływ moczu. Z kolei korzeń pokrzywy działa moczopędnie. Natomiast jeżeli chodzi o wierzbownice drobnokwiatową to pomocna ona jest przy zapaleniu cewki moczowej, jak również przy powracających stanach zapalnych pęcherze, co uniemożliwia opróżnianie się i powoduje ból podczas oddawania moczu. Te rodzaje roślinności w odpowiedni sposób wpływają na kondycję naszego zdrowia, jak również sprawią, iż wczesne wykrycie prostaty i zastosowanie naturalnego leczenia wyeliminuje konieczność stosowanie leczenia farmakologicznego, a nawet powoduje wykluczenie operacyjnego leczenia.

Leczenie prostaty trzeba zacząć, kiedy tylko pojawią się niepokojące sygnały

Należy pamiętać, iż wszelkie niepokojące zmiany zachodzące w naszym organizmie nie powinny być przez nas lekceważone. W związku z tym wczesne wykrycie prostaty daje możliwość zastosowania odpowiedniego leczenia.

Źródła:
 1. Moszczynski, P. “Choroby ukladu moczowo-plciowego. Przyczyny i objawy.” Zdrowa Żywność-Zdrowy Styl Życia 1 (1999): 9-13.
 2. Permoda-Osip, Agnieszka, Jan Jaracz, and Janusz Rybakowski. “Wystąpienie ostrych objawów przerostu gruczołu krokowego w przebiegu leczenia wenlafaksyną.”

11 Odpowiedzi do Prostata – leczenie naturalne w domu

 1. Kuba pisze:

  Ja stosuję Prostolan i bardzo mi pomaga. W zasadzie odkąd go biorę to nie mam żadnych objawów i nic mi nie dokucza.

 2. Paweł pisze:

  Znacie jakiś dobry specyfik na prostatę? Trochę dokuczają mi już te objawy i chciałbym się tego pozbyć.

 3. Andrzej pisze:

  A próbowałeś iść do lekarza?

 4. henryk pisze:

  Najlepiej jak najszybciej udać się do lekarza i on już poleci jak dalej leczyć.

 5. Przemo pisze:

  Bardzo uporczywe schorzenie taka prostata. Ja już nie dałem rady wytrzymać i chyba było za późno na leczenie preparatami, za długo zwlekałem. Działajcie póki można. Mimo wszystko warto też udać się do lekarza i sprawdzić, czy wszystko w porządku.

 6. panda pisze:

  Zioła ziołami ale wydają mi się mało skuteczne, polecicie jakieś normalne leki na problemy z prostatą?

 7. Henno pisze:

  Ja zacząłem jeść codziennie rano i wieczorem pestki z dyni, zobaczymy czy coś da

  • Fredre pisze:

   Same pestki to raczej cudów nie zdziałają, polecam zacząć brać jakieś normalne leki na pestki jeść przy okazji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięćdziesiąt dwa ÷ dwadzieścia sześć =